Jest to propozycja dla osób wymagających indywidualnego podejścia. Fizjoterapeuta podczas swojej sesji terapeutycznej dopasowuje ćwiczenia uwzględniając aktualne potrzeby i możliwości klienta. Trening personalny jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla pacjentów zmagających się z bólem, ograniczeniami ruchu, czy też innymi dolegliwościami pourazowymi, jak i dla osób chcących poprawić formę lub udoskonalić swoje możliwości motoryczne w dyscyplinie sportowej, którą uprawiają. Podczas treningu terapeuta posługuje się wieloma technikami rehabilitacyjnymi w zależności od potrzeb, m.in:
CORE STABILITY - trening oparty na stabilności ogólnej i ćwiczeniach głębokiego gorsetu mięśniowego; to ćwiczenia, które angażują środek ciała, czyli wszystkie mięśnie stabilizujące miednicę oraz wspomagające utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Systematyczne wzmacnianie ćwiczeniami Core stability wspomaga rehabilitację, zwiększa siłę i poprawia sprawność ruchową. Ćwiczenia te są coraz bardziej popularne i znajdują zastosowanie w każdym sporcie, a także w życiu codziennym; mogą zapobiec kontuzjom i urazom, a także wspomóc rehabilitację.Trening ten może wykonywać każdy bez względu na wiek i płeć. Nadaje się zarówno dla osób prowadzących siedzący styl życia - sprawne mięśnie głębokie zmniejszą ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego, jak i dla osób czynnie uprawiających sport - ćwiczenia core stability zwiększą osiągi oraz zmniejszą ryzyko wystąpienia kontuzji.
AUTOROZLUŹNIANIE POWIĘZIOWE PRZY UŻYCIU ROLEK PIANKOWYCH - zajęcia z certyfikowanym trenerem BLACKROLL, podczas których terapeuta uczy jak efektownie rozluźnić napięcia i zrosty w mięśniach oraz otaczających je powięziach. Pokazuje też prawidłową technikę rolowania ciała, co przy regularnym stosowaniu, znacząco poprawia gibkość i mobilność ciała oraz zapobiega urazom i kontuzjom. Jedyne przeciwwskazania do zabiegu: złamania, oparzenia, przerwanie ciągłości skóry, widoczne żylaki, siniaki,
MTT - MEDYCZNY TRENING TERAPEUTYCZNY jest programem rehabilitacyjnym stanowiącym ostatni etap usprawniania ruchowego. Terapeuta dopasowuje odpowiednie obciążenia wysiłkowe, które prowadzą do osiągnięcia pełni sprawności ruchów po urazie.
Głównymi celami MTT jest:
- poprawa ruchomości stawów,
- zwiększenie siły oraz poprawa koordynacji ruchowej,
- polepszenie jakości wykonywania czynności dnia codziennego,
- przygotowanie planu treningowego prowadzącego do powrotu aktywności dnia codziennego i sportowej z przed urazu,
- nauka zastępowania utraconej funkcji.
Czas trwania zabiegu: do 60 min.
Wróć do listy zabiegów